Aktuality 2022 a starší

36. ročník 2023

šestatřicátý ročník Strnadovy třicítky se pojede v sobotu 24. června 2023. Trať závodu a propozice jsou zatím ve stadiu schvalování, ale vypadá to, že se pojede po tradiční trase. Přihlašování k závodu funguje.
Omlouváme se za dvoutýdenní výpadek WEBu zapříčiněný technickými problémy. Už by mělo být všechno v pořádku a funkční.

Poslední informace před startem

Trasa závodu bude tradiční – viz. Trasa závodu. Na poslední chvíli jsme dopilovali trasu doplňkového závodu na 10 km, mapa je taktéž uložena na stránce Trať závodu. Ze strany Správy silnic to také na žádné překvapení nevypadá, příjezd do Růžkových Lhotic je standardně po silnici, takže se můžeme těšit na klidný a bezproblémový průběh závodu.

Vážení sportovní přátelé,

pětatřicátý ročník Strnadovy třicítky se pojede 25. června 2022. Zatím se zdá, že kovidová situace se uklidňuje, stav tradiční trasy i příjezdových cest vypadá stabilně, takže jsme zvolili obvyklý termín závodu, tedy poslední sobotu v červnu.
Samozřejmě budeme reagovat na vládní nařízení, případné aktivity správy silnic, či jiné vnější podněty a na této stránce budeme včas informovat o nejnovějším vývoji situace.

Dopravní situace kolem Růžkových Lhotic pro rok 2021
Návštěvníci přijíždějící od Pelhřimova se bez problémů dostanou k odbočce na Růžkovy Lhotice.
Návštěvníci přijíždějící od Vlašimi, nebo od Lokte (dálniční sjezd 66) to mají složitější. V Čechticích je uzavřeno náměstí z důvodu opravy komunikace a zákazové značky jsou i na mostě na pelhřimovské silnici těsně před odbočkou na Růžkovy Lhotice. Navigace obvykle vedou návštěvníky objížďkou přes Malou Paseku.

Druhou možností je trasa přes Bažantnici. Na této trase je úsek mezi body 2 a 3 veden po šotolinové cestě, takže je sjízdný se zvýšenou opatrností.

Třetí možnost je objížďka přes Krčma. Tato trasa je vedena po místních komunikacích, které jsou asfaltované. V lesním úseku je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože jsou zde výtluky a může se zde pohybovat lesní a zemědělská technika:

Vážení sportovní přátelé,
z důvodu stále probíhající opravy silnice č. 112 v úseku Čechtice – odbočka Růžkovy Lhotice, se Strnadova třicítka se letos bude konat v náhradní trase. Na výše uvedeném úseku je uzavřen most z důvodu havarijního stavu a odbor dopravy vydal závazné stanovisko, že přes něj nelze vést trasu závodu.
Mapka náhradní trasy je uvedena níže, a je i na FB. Délka závodu – 30 km – zůstává nezměněna.

Trasa závodu 11. 9. 2021

Odkaz na mapy.cz je zde

2. 7. 2020 Fotografie z třiatřicátého ročníku od Lucie Říhové jsou k vidění zde: https://www.facebook.com/pg/photographyLucyR/photos/?tab=album&album_id=129848322084979

30.6.2020

18. 6. 2020 Dopravní situace kolem Růžkových Lhotic
vážení přátelé, pokud k nám pojedete po dálnici, oba sjezdy z D1 na Exit 66 – Loket jsou funkční. Není funkční pouze nájezd na D1 z místní komunikace směrem na Prahu. Přijíždějící po silnici č. 112 od Pelhřimova a č. 150 od Načeradce, nebo od D1 – Exit 66 Loket pojedou bez problémů. Přijíždějící po silnici č. 112 od Vlašimi narazí na objížďku, která není zcela ideálně značená. Ze silnice č. 112 je oficiální objížďka vedena přes Malovidy, Pravonín, Horní Lhotu, Čáslavsko do Čechtic. Mapy.cz vás povedou na odbočku na Miřetice, projedete obcí Chmelná až do Jeníkova. Tam na návsi odbočíte doleva na silnici do Čechtic. Nenechte se vyděsit značkou IP 10 – Slepá pozemní komunikace. Silnice sice po kilometru končí zákazem vjezdu, ale souběžně s ní je průjezdná cesta dlouhá cca 100 metrů kolem skládky bioodpadu, která vás vrátí na původní silnici a pokračujete do Čechtic.

Trasa Vlašim – Čechtice